Textiel in de kijker...

WEEK VAN DE TEXTIEL

Van 21 tot 25 april wordt opnieuw de WEEK VAN DE TEXTIEL georganiseerd.

De Textielafdeling van Hogeschool Gent (Voskenslaan 238) opent er de deuren en stelt de nieuwste technologiên voor op gebeid van het maken van garens, weefsels en breigoed.  Ook innovateive oplossingen voor het verven en bedrukken van textiel komen er aan bod.  ECHT DE MOEITE WAARD!

Vergeet ook de opendeur niet van PTI Kortrijk op 25.04.2010 en van VTI Waregem op 26 en 27 juni 2010.

LOW COST KOELING VAN BEDRIJFSGEBOUWEN

Was het deze zomer ook zo warm in uw atelier of in uw magazijn? 

Heeft U recent nieuwe machine geïnstalleerd met grote warmte-afgifte?

Klagen Uw werknemers over de ondragelijke warmte?

Met de lowcost ECO20 die bovendien zeer gemakkelijk te installeren is koelt U voor minder dan 2 Euro per dag de aangezogen buitenlucht met 6 tot 8°C af en zorgt voor een aangename werktemperatuur.

Plasmatechnologie innoverend voor textiel

Plasmatechnologie onder atmosferische omstandigheden biedt een hele resem van interessante mogelijkheden voor het behandelen van textielsubstraten.

Textiel kan beter aanverfbaar gemaakt worden, het kan vlekafstotend gemaakt worden, enz. Plasmabehandeling kan soms chemische producten vervangen en zal zoniet meestal de hoeveelheid chemische producten die nodig zijn reduceren.

Bekijk hier de mogelijkheden. »

TEXSTREAM.BE

Onder voorzitterschap van Mr. Boudewijn Snauwaert (plantmanager van Milliken Europe/Gent) is TEXSTREAM.BE een overlegplatform tussen enerzijds de textielindustrie en de federatie en anderzijds de centra voor textielopleiding in Vlaanderen met het oog op het in de kijker zetten van de textielindustrie en meer specifiek de textielopleidingen.

Er moet dringend meer instroom komen in het textielonderwijs indien we de huidige knowhow die in onze textielstreek aanwezig is willen behouden.

Bezoek de TEXSTREAM.BE website